Pasirinkite savo kalbą

 

2022 metų balandžio mėn. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įvykusiame pasitarime plėtros klausimais, buvo pritarta, kad Šnipiškių Jėzaus koplyčios atstatymas yra istoriškai svarbus ir jis taptų vienu iš Vilniaus miesto traukos objektu.

Nutarta skelbti architektūrinį konkursą Šnipiškių gatvės pėsčiųjų zonos tvarkymo geriausiai idėjai pasirinkti, į konkurso užduotį įtraukiant ir koplyčios atstatymo idėją.

Pagal Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo parapijos ir Paramos fondo Litvanus susitarimą, fondas visapusiškai prisidės prie Šnipiškio Jėzaus koplyčios atstatymo projekto įgyvendinimo, pagal išgalės finansuos koplyčios atstatymo darbus.

 

 

 Apie koplyčią

Prie Šnipiškių ir Kalvarijų gatvių sankirtos XVIII a. pradžioje buvo pastatyta vėlyvojo baroko stiliaus mūrinė koplytėlė. Joje buvo pastatyta kryžių nešančio Kristaus skulptūra, garsėjusi stebuklais, jos atsiradimas siejamas su tuo metu Vilniuje siautėjusiu maru. Išstovėjusi daugiau nei du šimtus metų, 1949 m. koplytėlė buvo nugriauta, o kalva nukasta.

Kryžių nešančio Kristaus skulptūros kopija šiuo metu yra pastatyta Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios dešinėje navoje, šoniniame altoriuje.

 

  

 

   

 

Jezus Snipiszki Rafal small