Pasirinkite savo kalbą

 

Iš esmės užbaigus ilgus metus trukusius pastato išorės restauravimo darbus, 2022 metais prasidėjo Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios vidaus remontas ir restauravimas. Yra keičiama elektros instaliacija, remontuojamos ir atnaujinamos sienos bei skliautai.

Turint galvoje tai, kad darbai vyksta vienoje didžiausių Vilniaus bažnyčių, o taip pat augančią infliaciją, remonto sąskaitų sumos irgi auga kaip ant mielių. Nors parapiječiai aktyviai remia savo bažnyčios renovaciją, pakilus kainoms jaučiamas lėšų trūkumas būtiniausiems darbams atlikti. 

Pagal Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo parapijos ir Paramos fondo Litvanus susitarimą, fondas prisidės prie Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios vidaus remonto ir restauravimo darbų finansavimo.

 

 

     

      

      

     

   

     rafal sygnaturka dzwiga

 

Apie bažnyčią

Vilniaus vaivada Kazimieras Sapiega 1697 m. jėzuitams padovanojo sklypą Šnipiškėse. Čia Vilniaus žemės raštininkas Mykolas Koščicas 1703 m. pradėjo statyti bažnyčią. 1709 m. sumūrytos sienos ir dalis vieno bokšto. 1730 m. bažnyčia buvo pašventinta. 1752 m. įrengtas didysis altorius. 1703–1740 m. prie bažnyčios pastatytas jėzuitų vienuolynas. Panaikinus jėzuitų ordiną, 1773 m. bažnyčia ir vienuolynas buvo perduoti pijorų vienuoliams. 1791 m. šv. arkangelo Rapolo bažnyčia tapo parapijine. 1812 m. Vilnių užėmus Napoleono kariuomenei, bažnyčia labai smarkiai nukentėjo. 1832 m. Lietuvoje uždraudus Pijorų ordino veiklą, bažnyčia buvo uždaryta ir paversta kariniu sandėliu. 1860 m. ji buvo suremontuota ir perduota katalikams bei veikia iki šių dienų.

Barokinė Šv. arkangelo Rapolo bažnyčia - tai trijų navų klasikinė bazilika. Visi stogai yra molinių čerpių. Du bokštų tarpsniai, kylantis virš karnizo ir viršutinės cololio juostos, pasižymi lengvumu. Tai tipiškas vilnietiškojo baroko pavyzdys.